Nawigacja motocyklowa ranking - TOP 4

Ocena 4.46 (51 głosów)

Poniższy ranking prezentuje polecane nawigacje motocyklowe. Klikając w wybrane urządzenie zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie znajdziesz sklepy oferujące dany produkt. Zestawienie to jest na bieżąco aktualizowane i powstaje w oparciu o popularność poszczególnych modeli w sklepach internetowych.

Aktualizacja:

1. Garmin Zumo 396 LM-T Europa

Garmin Zumo 396 LM-T Europa
Nazwa: Garmin
Model: Zumo 396 LM-T Europa
Przeznaczenie: Nawigacja motocyklowa
Ekran [cale]: 4,3
Karta pamięci: Micro SD
Pamięć: 16 GB
Dostęp do aktualizacji: brak
Średnia cena: 1 264,48 zł
Sklepy: 0

2. Garmin Tread

Garmin Tread
Nazwa: Garmin
Model: Tread
Przeznaczenie: Nawigacja motocyklowa
Ekran [cale]: 5,5"
Pamięć: 32 GB
Dostęp do aktualizacji: istnieje
Średnia cena: 3 000,48 zł
Sklepy: 0

3. TomTom Rider 400 Premium Pack Euro...

TomTom Rider 400 Premium Pack Europa (1GE0.002.01)
Nazwa: TomTom
Model: Rider 400 Premium Pack Europa (1GE0.002.01)
Przeznaczenie: Nawigacja motocyklowa
Ekran [cale]: 4,3" 480×272
Rodzaj anteny: wewnętrzna
Pamięć: 16 GB
Dostęp do aktualizacji: brak
Połączenie: Bluetooth
Średnia cena: 1 900,48 zł
Sklepy: 0

4. TomTom Rider 400 Europa (1GE0.002....

TomTom Rider 400 Europa (1GE0.002.00)
Nazwa: TomTom
Model: Rider 400 Europa (1GE0.002.00)
Przeznaczenie: Nawigacja motocyklowa
Ekran [cale]: 4,3" 480×272
Rodzaj anteny: wewnętrzna
Pamięć: 16 GB
Dostęp do aktualizacji: brak
Połączenie: Bluetooth
Średnia cena: 1 551,48 zł
Sklepy: 0

* Zestawienie powstało na podstawie popularności urządzeń w porównywarkach cen

Podsumowanie

Nawigacja motocyklowa musi pracować w zmiennych warunkach atmosferycznych, dlatego powinna charakteryzować się odpowiednią budową, która zapewni urządzeniu odporność na niskie oraz wysokie temperatury, uchroni przed dostaniem się wody do wnętrza obudowy, a także pozwoli urządzeniu na długą pracę bez dostępu do zasilania zewnętrznego (nawet do 6 godz.).

Nawigacje motocyklowe są zwykle mniejsze niż ich samochodowe odpowiedniki – najpopularniejsze przekątne to 4,3 cala. Mają też mniej podatne na refleksy wyświetlacze oraz bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne obudowy.

Pewnie niektórzy zastanawiają się jak ładować takie urządzenie? Otóż producenci dostarczają zwykle przewody, które można poprowadzić do akumulatora motocyklowego, skąd możemy czerpać prąd. Pozorny problem odsłuchiwania komunikatów głosowych również został rozwiązany. Otóż nawigacje tego typu wyposaża się w moduł Bluetooth, co pozwala np. na ich podłączenie do interkomu zamontowanego w kasku.

Dobrej klasy sprzęt będzie posiadał czuły wyświetlacz, który pozwoli na obsługę nawet w rękawiczkach. Chociaż w praktyce nie do końca jest to takie łatwe ze względu na większą powierzchnię nacisku. Jednak podstawowe funkcje mogą być w ten sposób aktywowane.

Pamiętajmy także o dobrym mocowaniu. Motocyklem podróżujemy często po nierównej nawierzchni, np. po polnych drogach. Jednak nawet jazda po asfalcie obarczona jest wibracjami, które mogą doprowadzić do odpięcia się nawigacji i jej wypadnięcia z uchwytu.

Zwróćmy także uwagę na oprogramowanie do nawigacji oraz mapy. W niektórych modelach będziemy mieć możliwość wyboru różnych profili wyznaczania trasy, np. zwykła, ekstremalna, widokowa. Istotna jest także bogata baza POI (Punkty Użyteczności Publicznej), informacje o fotoradarach oraz dostęp do aktualizacji map - mogą być darmowe lub płatne.

Komentarze  

-47 # gradko 2015-07-29 08:38
Żadna z powyższym. Używam Yanosika, bo nie tylko nawiguje, ale i ostrzega ma drodze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+51 # Waldek 2017-02-02 15:49
W Albanii też działa ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # leszek.k 2020-08-01 16:13
Proszę o informację jaka nawigacja motocyklowa z mapami na Polskę i Europę byłaby dla mnie najlepsza. Otóż planuję w najbliższym czasie wyjazd przez Niemcy, Francję i Hiszpanię do Portugalii. Dlatego urządzenie ma dobrze działać w każdym z tych krajów. Niekoniecznie chciałbym jechać głównymi drogami. Raczej powinny to być boczne drogi (peryferia), gdzie przy okazji mógłbym coś ciekawego zobaczyć. Jednak nie mogą to być drogi polne, złej jakości. Piszę o tym dlatego, iż oczekuję, że nawigacja pozwoli mi na wybór tras o bardzo różnych profilach. Oczywiście urządzenie ma być bardzo solidnie wykonane, być odporne na deszcz, mieć dobry uchwyt itp. Jeżeli to ma znaczenie, to mój motocykl to Harley-Davidson Springer (żeby nie było problemów z przymocowaniem uchwytu). Oczywiście GPS ma być jak najczulszy, żeby nie gubił sygnału. I jeszcze chciałbym, aby urządzenie miało połączenie z internetem - chcę wiedzieć co dzieje się na drodze w czasie rzeczywistym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

* dane osobowe jakie wprowadzasz w formularzu komentarza są wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi i nie są nikomu udostępniane.