Nawigacja do ciężarówek ranking - TOP 4

Ocena 4.42 (262 głosów)

Ranking poniżej prezentuje najpopularniejsze nawigacje do samochód ciężarowych w danym miesiącu. Klikając w odnośnik zostaniesz przeniesiony do sklepu z najniższą ofertą cenową.

Aktualizacja:

1. Becker Transit 7 SL Wi-Fi

Becker Transit 7 SL Wi-Fi
Nazwa: Becker
Model: Transit 7 SL Wi-Fi
Przeznaczenie: do ciężarówek
Ekran [cale]: 7,0"
Karta pamięci: microSD
Pamięć: 8 GB
Dostęp do aktualizacji: brak
Średnia cena: 1 520,48 zł
Sklepy: 0

2. Garmin Dezl LGV800 MT-D

Garmin Dezl LGV800 MT-D
Nazwa: Garmin
Model: Dezl LGV800 MT-D
Przeznaczenie: do ciężarówek, osobowa
Ekran [cale]: 8"
Karta pamięci: microSD
Połączenie: Bluetooth, Wifi
Średnia cena: 2 287,98 zł
Sklepy: 0

3. Garmin Dezl LGV700

Garmin Dezl LGV700
Nazwa: Garmin
Model: Dezl LGV700
Przeznaczenie: do ciężarówek
Ekran [cale]: 7", dotykowy
Karta pamięci: Tak
Dostęp do aktualizacji: dożywotnia
Połączenie: Bluetooth, Wifi
Średnia cena: 1 610,48 zł
Sklepy: 0

4. Garmin Dezl 580 LMT-D (010-01858-1...

Garmin Dezl 580 LMT-D (010-01858-13)
Nazwa: Garmin
Model: Dezl 580 LMT-D (010-01858-13)
Przeznaczenie: do ciężarówek
Ekran [cale]: 5"
Karta pamięci: microSD (do 16GB)
Pamięć: 16 GB
Dostęp do aktualizacji: brak
Średnia cena: 1 100,48 zł
Sklepy: 0

* Zestawienie powstało na podstawie popularności urządzeń w porównywarkach cen

Podsumowanie

Wydawać by się mogło, że urządzenia do nawigacji satelitarnej niewiele się od siebie różnią. Oczywiście ich sposób działa jest taki sam, jednak każde zastosowanie ma inną specyfikę. Kierujący ciężarówką podczas jazdy napotyka na swojej drodze różne ograniczenia, które związane są z masą pojazdu, jego gabarytami, a nawet rodzajem przewożonego ładunku. Kierowca musi więc wziąć pod uwagę wiele czynników podczas planowania trasy.

Z pomocą przychodzi tutaj specjalne oprogramowanie z mapami, które otrzymamy wraz z nawigacją dedykowaną dla ciężarówek (czasami mapy musimy kupić oddzielnie). Pozwala ono na utworzenie profilu naszego auta, poprzez podanie takich parametrów jak: wysokość pojazdu, jego szerokość, długość, masa całkowita oraz nacisk na oś, co umożliwi specjalnemu algorytmowi tak dobrać trasę, aby nasz samochód mógł bez obaw o złamanie zakazu, poruszać się po obranych drogach – dzięki temu uniknie np. ograniczeń tonażowych.

Ważne jest także, aby nasze urządzenie dysponowało bogatą bazą POI (Punkty Użyteczności Publicznej), przystosowaną do ciężarówek, np. parkingi oraz myjnie dla samochodów powyżej 3,5 tony, hostele, prysznice dla kierowców, myjnie, stacje paliw itp.

Pamiętajmy także, aby w przypadku transportu międzynarodowego (TIR), wybierać urządzenia z mapami pokrywającymi terytoria krajów, po których będziemy się poruszać. Zwykle mapy oferowane są w pakiecie, np. mapy Europy. Czasami jest to wybrany obszar, np. Europa Wschodnia lub Zachodnia. Oczywiście możemy także kupić mapy jednego kraju, np. Polski. Zwróćmy także uwagę na konieczność aktualizacji map, a dokładniej cenę jaką producent map sobie za to żąda - niektóre mapy mają dożywotnią aktualizację, jednak ich cena detaliczna jest zwykle większa.

Komentarze  

+1 # Irek 2020-08-01 11:51
Proszę o polecenie nawigacji do tira. Obecnie jeżdżę tylko po Polsce, ale w przyszłości będę także robił dalsze kursy – Niemcy, Francja i prawdopodobnie Wielka Brytania. Dotychczas miałem Beckera, jednak uszkodziłem w nim wyświetlacz. Początkowo miałem go wymieniać, ale nawigacja ma już ładnych parę lat, więc chce coś nowszego. Interesują mnie informacje w czasie rzeczywistym z tego co dzieje się na drodze (korki, kontrole, alternatywne trasy itp.), oczywiście profil dla samochodów ciężarowych, dużo POI, czytelny wyświetlacz 7 cali (nawet może być więcej). Co do map to może być dożywotnia aktualizacja, chociaż niekoniecznie. Nie mam ulubionego producenta. Ważne, aby nawigacja była dobrze wykonana, nie gubiła sygnału, miała różne dodatkowe funkcje, które będą ułatwiać podróżowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Sypok 2021-11-06 09:38
Mam BECKER Transit 7 EU 7 SL i nie narzekam. Więc mogę polecić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Rokko 2021-06-07 12:45
Proszę o zasugerowanie mi modelu nawigacji, która sprawdzi się w nawigacji ciężarowej. Po pierwsze jeździmy po całej Europie, więc mapy powinny być bardzo dobrej jakości, a po drugie myślałem o czymś, co pozwoli mi zintegrować te urządzenia z kilku pojazdów, aby osoba nadzorująca miała podgląd gdzie aktualnie znajduje się konkretny samochód, z jaką prędkością jedzie - oczywiście to wszystko powinno być nałożone na mapę i wyświetlane np. na laptopie lub smartfonie.

Proszę o wskazówki, gdyż zastanawiam się, czy takie podejście jest w ogóle możliwe, tzn. czy tylko w oparciu o posiadane urządzenia (nawigacje), czy musi być to wpięte w jakiś system (firma zewnętrzna). Zdaję sobie sprawę, że musimy mieć dostęp do internetu w czasie rzeczywistym (poprzez SIM?), jednak jak rozwiązać problem podczas przejeżdżania z kraju do kraju - musimy wymieniać karty, roaming? Dodam że dysponujemy 10 samochodami. Bardzo proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ulik 2021-11-06 09:40
Nawigacja GARMIN Dezl 580 LMT-D EU powinna spełnić Twoje wymagania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Remigiusz 2021-09-20 07:07
Jeśli nawigacja to tylko Garmin, im większa tym lepsza ja mam Garmin lgv1000.
Polecam serdecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Sampel 2021-11-06 06:48
Niedawno zakupiłem nową nawigację ciężarową. Sprzedawca w sklepie zachwalał, że ten konkretny model będzie najlepszy i że w ogóle nie mam się co martwić jeżdżąc po Europie. Jestem jednak rozczarowany, bo gubi zasięg, zwłaszcza jak wjeżdżam do lasu, nie mówiąc już o górach, tunelach itp. Mam też problem z komunikatami o aktualnym stanie na drogach, tzn. czasami się pojawiają (widzę, że trasa zmienia kolor, bo jest większy ruch), a innym razem nic nie widać, a mimo tego jest korekt na drodze i trzeba stać godzinę i czekać. Nie wiem czy to normalne, czy mam ją reklamować? Poza tym działa płynnie, szybko wyszukuje miejsca docelowe, pokazuje kilka różnych tras, ale ma problemy z sygnałem i z tymi komunikatami o warunkach drogowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Natek 2021-11-06 09:58
@Sampel Nie wiem jak duże są to "niedogodności" i czy w ogóle miałeś kiedyś do czynienia z nawigacją satelitarną, jednak nigdy nie będziesz miał 100% pokrycia zasięgiem. Są miejsca gdzie sygnał z satelitów po prostu nie dociera do Twojego urządzenia - i właśnie są to lokalizacje, o których piszesz, czyli góry, tunele, gęsty las. Ja czasami jak wjeżdżam ciężarówką w jakąś wąską uliczkę, gdzie z lewej i prawej mam wysokie budynki, to też tracę zasięg. Co do aktualnych informacji o sytuacji na drodze, to tutaj może być jeszcze gorzej, bo wymagane jest połączenie z Internetem, czyli musisz być w odpowiedniej odległości od stacji BTS.

Nie wiem, może nawigacja jest przysłonięta czymś w kabinie? Może umieść ją w trochę innym miejscu? Może coś tłumi / zakłóca zasięg, np. radio? A jaki to jest w ogóle model?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

* dane osobowe jakie wprowadzasz w formularzu komentarza są wykorzystywane tylko w celu publikacji Twojej wypowiedzi i nie są nikomu udostępniane.